Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Restauracje rekomendowane przez Poland 100 Best Restaurants

Poland 100 Best Restaurants to przewodnik po najlepszych restauracjach, jedyny taki w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Podczas gali poświęconej VIII edycji przewodnika, w której wzięło udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, nie zabrakło krakowskich restauratorów.

Fot. 100 Best Restaurants

Każdego roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzają i oceniają restauracje w całej Polsce, a wszystkie odwiedzane przez inspektorów lokale oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu pozycji. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji. Restauracje, które znalazły się w przewodniku wybierane są nie tylko na podstawie głosów inspektorów, ale także oceny z prowadzonych wśród gości ankiet, oceny poprzez stronę internetową akcji, czy głosowania za pomocą sms i portalu Facebook.

Nagrody są przyznawane w kategorii: „Najlepsza restauracja w Polsce” oraz „Najlepsza karczma w Polsce” w czterech grupach: Award of Excellence – jeden widelec, Best of Award of Excellence – 2 widelce, Grand Award – 3 widelce oraz Grand Award – 3 widelce plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75 proc. oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25 proc. oceny inspektorów.

Najlepszą restauracją w Polsce 2018 roku została Wodna Wieża z Pszczyny. Tytuł najlepszej karczmy 2018 roku przypadł Cichemu Kącikowi z Krynicy-Zdrój. Krakowska restauracja Zalipianki otrzymała wraz z gdańską Majoliką tytuł Debiutu roku.

Tytułem Grand Award mogą poszczycić się krakowskie restauracje: Trzy Rybki, Copernicus, Moo Moo Steak&Burger Club, Oranżeria, Nota_Resto by Tomasz Leśniak, Magnifica, Enoteka Pergamin, Filipa 18. Best of Award of Excellence przypadł Zielonym do góry, a Award of Excellence restauracji 27 porcji.

Więcej można przeczytać na stronie Poland 100 Best Restaurants.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Data publikacji: 2018-11-07
Data aktualizacji: 2021-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź