Aktualności

Krakowskie Menu Stołeczne. Spróbuj specjalnych dań

Już w 16 krakowskich restauracjach spróbować można dań inspirowanych historią miasta oraz lokalnymi produktami. Krakowskie Menu Stołeczne to element programu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

W 16 krakowskich restauracjach spróbować można dań inspirowanych historią miasta oraz lokalnymi produktami. Krakowskie Menu Stołeczne to element programu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Lato w Krakowie: w restauracjach, parkach i z obwarzankiem w ręku

Krakowska scena restauracyjna w tym roku świętuje. Miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019. Program wydarzeń zapowiada się smakowicie, podobnie jak dania, które powstają specjalnie z tej okazji.

Krakowskie Menu Stołeczne i dziedzictwo kulinarne miasta

- Bądźmy dumni z naszej historii i świetnych produktów, które pochodzą z naszego regionu – mówił szef kuchni Adam Chrząstowski w trakcie spotkania z krakowskimi restauratorami, podczas którego zaprosił do przygotowania Krakowskiego Menu Stołecznego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Zarząd Europejskiej Akademii Gastronomicznej obradował w Krakowie

W piątek 22 marca zarząd Europejskiej Akademii Gastronomicznej obradował w Krakowie. Jej przedstawiciele: Rafael Ansón, Maciej Dobrzyniecki i Inmaculada Quintana Cabrera spotkali się z prasą oraz branżą turystyczną i okołobiznesową.

XX Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych

Za nami XX Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych, w którym wzięli uczniowie z 27 szkół z całego świata. W tym roku wiodącym tematem było dziedzictwo kulinarne.

Goût de France/Good France

W dniu 6 marca odbyła na konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu kulinarnemu „Goût de France/Good France”.

Smaczne świętowanie tradycji w Krakowie, czyli Krakowskie Zapusty

W ostatni weekend karnawału w niedzielę 3 marca w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva odbyły się Krakowskie Zapusty. Jest to już druga edycja tego spotkania na Krakowskim Kazimierzu. W tym roku świętowało z nami ponad 3 tysiące osób.

Wydarzenia planowane w 2019 roku

Kraków świętuje otrzymanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019 roku, przyznanego przez Europejska Akademię Gastronomiczną, na czele z jej Prezydentem – Rafaelem Ansonem.

Miasto od stuleci cenione za wartości dziedzictwa kultury staje się teraz także europejskim centrum dziedzictwa kulinarnego i  miejscem, gdzie można spróbować wybornych dań kuchni regionalnej.

Spotkanie Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej Kraków 2019

Wizyty szefów kuchni ze świata, międzynarodowy kongres gastronomiczny i szereg imprez dla mieszkańców miasta i odwiedzających Kraków turystów – w poniedziałek 11 lutego ogłoszono program Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej.

POLECAMY