Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zjedz na trawie!

Już od 1 sierpnia do krakowskich parków powracają tradycyjne pikniki. Pierwszy odbędzie się w Parku Bednarskiego.

Pikniki Krakowskie do doskonała okazja, żeby zrelaksować się wśród zieleni, poćwiczyć, spotkać znajomych, ale też zjeść coś pysznego.

Posiłek zjedzony pod chmurką, gdy siedzimy na rozłożonym na trawie kocu, smakuje wyjątkowo i jest też niezwykłą atrakcją dla dzieci. Można przynieść ze sobą kosz piknikowy pełen smakołyków lub skorzystać z oferty foodtrucków na miejscu.

W tym roku, ze względu na obostrzenie związane z pandemią, oferta gastronomiczna  będzie nieco skromniejsza, ale i tak każdy znajdzie coś dla siebie. Na każdym pikniku pojawi się pięć wozów z różnorodnym menu. Podczas pierwszego pikniku będzie można zjeść burgery, skosztować ziemniaka w różnych odsłonach, delektować się francuskimi naleśnikami, a nawet spróbować czegoś bardziej egzotycznego – japońskiej potrawy yakisoba (dala niewtajemniczonych: jest to smażony makaron z różnymi dodatkami). A na deser oczywiście lody i kawa.

Zachęcamy też do wcześniejszego zaopatrzenia się w chrupiące krakowskie obwarzanki, które są fantastyczną regionalną przekąską.

Więcej informacji o piknikach na stronie piknikkrakowski.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Opoczka
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Data publikacji: 2020-07-30
Data aktualizacji: 2020-07-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź