Aktualności

Czym żyje Kulinarny Kraków we wrześniu?

Początek września niezmiennie kojarzy nam się z powrotem do pracy i nauki i odliczaniem dni do jesieni. W kulinariach zaś, dojrzałe, późne lato to najpiękniejszy, najbardziej obfity czas - czas plonów i start nowego sezonu kulinarnych wydarzeń.

Zjedz na trawie!
2020-07-30

Już od 1 sierpnia do krakowskich parków powracają tradycyjne pikniki. Pierwszy odbędzie się w Parku Bednarskiego.

Zwiedzaj Kraków i zasmakuj w rabatach!

Już od lipca Kraków ma dla zwiedzających coś specjalnego! Kartę #zwiedzajKrakow. Daje ona dostęp do 20-procentowych rabatów na rozmaite atrakcje turystyczne i może się ona stać nie lada gratką rówineż dla smakoszy, bo do akcji przystąpiło już 48 krakowskich kawiarni i restauracji.

Lokalnie i sezonowo – kuchnia na miarę gwiazdki Michelin

Nigdy bym się nie zgodził na przyjazd do Krakowa, gdybym nie wierzył, że to miasto ma wielki potencjał – mówi Przemysław Klima – szef kuchni w Bottiglieria 1881, pierwszej krakowskiej restauracji z gwiazdką Michelin.

 

Krakowskie restauracje wyróżnione w przewodniku Michelin 2020

Rok 2020 przyniósł krakowskiej gastronomii pierwszą, długo wyczekiwaną gwiazdkę Michelin.

Odkryj i posmakuj różnorodnych tradycyjnych smaków południowych Moraw. Pomoże Ci przewodnik dla smakoszy.

Kraków jest jednym z partnerów realizujących międzynarodowy projekt „SlowFood-CE: Culture, Heritage, Identity and Food”, finansowany w ramach programu Interreg Europa Środkowa.

Smakuj Kraków w rytmie slow! Nowy przewodnik po kulinarnym Krakowie

Zapraszamy do lektury przewodnika kulinarnego “Smakuj Kraków w rytmie slow. Przewodnik po współczesnych tradycjach kulinarnych Krakowa i okolic” – pierwszego tak pełnego kompendium wiedzy na temat dobrej krakowskiej gastronomii. Przewodnik wydany został w postaci darmowego eBooka, który pobrać można ze strony internetowej Kulinarnego Krakowa.

Z dowozem lub na wynos – powstała lista czynnych lokali

Przedstawiamy bazę lokali gastronomicznych, które działają w obecnej sytuacji – oferując jedzenie na wynos albo z dowozem. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu, lista czynnych lokali gastronomicznych będzie aktualizowana na bieżąco.

Krakowskie Zapusty - wielkie smażenie chrustu po raz trzeci!

W niedzielę 23 lutego w Starej Zajezdni Kraków by De Silva odbyła się trzecia edycja Krakowskich Zapustów.  Pomimo deszczowej pogody frekwencja dopisała. Wielkie smażenie chrustu, warsztaty i pokazy taneczne oraz spotkanie z regionalnymi producentami - to wszystko czekało na odwiedzających w ostatnią niedzielę karnawału.

Krakowski street food

Burgery, falafel, tortilla, frytki. A może kiełbaska albo maczanka? W Krakowie pod dostatkiem jest lokali, które trudno nazwać restauracjami. Kiedy późnym wieczorem restauracje pustoszeją, a ulice centrum miasta rozbrzmiewają głosami tych, którzy poszukują karnawałowej zabawy, kulinarną pałeczkę przejmują małe lokale serwujące jedzenie uliczne.

POLECAMY
POLECAMY