Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Posmakuj Kraków z nowym przewodnikiem!

Gdzie w Krakowie udać się na dobre śniadanie, a gdzie na szybki i pożywny lunch? Którą restaurację wybrać na spotkanie biznesowe, a którą by poznać regionalną kuchnię? Gdzie pójść na niezapomnianą kolację, a gdzie na imprezę integracyjną? Te i inne wskazówki znajdziesz w nowym przewodniku kulinarnym – „Posmakuj Kraków”.

Posmakuj Kraków
Fot. materiały prasowe

Autorką przewodnika jest Kati Płachecka, dziennikarka kulinarna z Krakowa.

– Przygotowanie przewodnika dla gościa biznesowego Targów w Krakowie było dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem. Wybrałam przeszło 70 restauracji, kawiarni i barów, które wyróżniają się dobrą kuchnią, ale też są w stanie zapewnić odpowiednie warunki dla spotkań biznesowych oraz posiadają udogodnienia dla grup. Mam nadzieję, że dzięki udanym kulinarnym wrażeniom, więcej osób wyjedzie z Krakowa z samymi pozytywnymi wspomnieniami – podkreśla Kati Płachecka.

Każdego roku na wydarzenia organizowane w EXPO Kraków przyjeżdżają setki tysięcy gości z Polski i zagranicy, którzy – przy okazji podróży służbowej – chcą poznać stolicę Małopolski. Po godzinach pracy poszukują miejsca, żeby odpocząć, posmakować regionalnej kuchni lub zintegrować się z zespołem. Zdarza się, że przedłużają pobyt w mieście, aby już prywatnie pozwiedzać Kraków. Trend ten określany jest słowem bleisure powstałym z połączenia angielskich słów: business i leisure, czyli biznes i wypoczynek. To jedno z najważniejszych zjawisk w turystyce, stanowiące istotny punkt w strategii rozwoju Targów w Krakowie.

– W ostatnich latach coraz więcej gości EXPO Kraków zaczęło się do nas zwracać z pytaniem – jaką restaurację lub kawiarnię polecamy w Krakowie, jakie miejsce nadaje się na spotkanie biznesowe, a które warto odwiedzić po godzinach pracy. Odpowiadając, bazowaliśmy na własnych doświadczeniach, licząc po cichu, że te miejsca przypadną do gustu również naszym gościom. W pewnym momencie pytań było tak wiele, że postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi. Przeprowadziliśmy badania, z których wyszło, że bardzo wielu wystawców i zwiedzających przyjeżdżających do Krakowa po godzinach biznesowych rozmów, chcą poznać miasto – tłumaczy Aleksandra Makiel, Head of Marketing w Targach w Krakowie.

Tak narodził się pomysł na stworzenie przewodnika gastronomicznego po Krakowie.

– Na co dzień nie zajmujemy się gastronomią a organizacją i promocją eventów, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Kati Płachecką – pasjonatkę kulinariów z Krakowa, która z myślą o potrzebach gości EXPO Kraków wybrała miejsca szczególne na kulinarnej mapie miasta. Jestem jednak przekona, że z przewodnika śmiało mogą korzystać również mieszkańcy Krakowa, którzy cenią sobie dobrą kuchnię i ciekawe przestrzenie – dodaje Katarzyna Gościańska-Dembowska, PR managerka Targów w Krakowie.

Pobierz przewodnik i wyrusz na kulinarny szlak po Krakowie

Przewodnik powstał we współpracy z firmą Targi w Krakowie, największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów, właścicielem Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Przewodnik jest bezpłatny i ogólnodostępny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Data publikacji: 2024-05-14
Data aktualizacji: 2024-05-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź