Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Polskie miasta w prestiżowym Przewodniku Michelin

Polska Organizacja Turystyczna i Michelin Guide podpisali porozumienie w sprawie umieszczenia polskich miast w znanym na całym świecie Przewodniku Michelin. Promocją zostały objęte Warszawa, Kraków i Poznań, a także ich okolice.

Przewodnik Michelin 2023
Fot. materiały prasowe

Selekcja miast to pierwszy etap współpracy między Polską Organizacją Turystyczną a Przewodnikiem Michelin. W Polskę wyruszyli inspektorzy, których zadaniem była weryfikacja i dokonanie ocen rodzimych restauracji. W kolejnym etapie dokonane zostało podsumowanie i uhonorowanie najlepszych lokali prestiżowymi odznaczeniami – Gwiazdkami Michelin oraz Bib Gourmand.

Dwie gwiazdki Michelina dla krakowskiej restauracji

Kraków – Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej 2019 – jako jedno z dwóch polskich miast pojawiło się już na kartach słynnego przewodnika Michelin. Niewątpliwie Kraków posiada liczne zasoby, które zapewniły ten sukces – historyczne przepisy, najwyższej jakości produkty pochodzące od lokalnych dostawców, a także gościnność i miłą atmosferę. Krakowskie genius loci jest obecne również w gastronomii na Rynku Głównym, nad Wisłą, w uliczkach Kazimierza – w historycznych wnętrzach potrawy smakują naprawdę wyjątkowo. Zacieśnienie współpracy z Przewodnikiem Michelin przyczyni się do wzmocnienia promocji Krakowa jako atrakcyjnej miejsca podróży kulinarnych i zachęci miłośników kulinariów do odwiedzin naszego miasta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Data publikacji: 2023-03-23
Data aktualizacji: 2023-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź