Jem w Krakowie

Jem w Krakowie: Daniel Myśliwiec

Daniel Myśliwiec szefował w wyróżnianych przez uznane rankingi restauracjach: Zazie Bistro i Karakter (obecnie już tylko w tej ostatniej). Sam żywi się głównie na Kazimierzu i to właśnie tam znajduje się większość jego ulubionych miejsc.

Jem w Krakowie: Marta Bradshaw

Marta Bradshaw, założycielka Eataway, portalu dzięki któremu można spróbować domowej kuchni w wydaniu mieszkańców Krakowa, ma utarte szlaki kulinarne, wyznaczone codziennymi sprawunkami. Gdzie kupuje pączki mistrzyni serników?

Jem w Krakowie: Rafał Targosz

Gdzie jada szef kuchni przez lata prowadzący jedną z bardziej popularnych krakowskich restauracji? Rafał Targosz poleca hiszpańskie tapasy, polskie podroby i francuskie sery.

Jem w Krakowie: Magda Wójcik

Ciągle jadam w tych samych miejscach – mówi Magda Wójcik, organizatorka krakowskich festiwali kulinarnych: Kraków Restaurant Week, Fine Dining Week i Najedzeni Fest!

Jem w Krakowie: Kasia Pilitowska

Kasia Pilitowska współtworzy festiwale kulinarne w Krakowie, prowadzi dwa lokale na Kazimierzu, a jesienią 2018 r. wraz z córką Zosią napisała książkę kulinarną o jajku. Jest wegetarianką, ale z jej rekomendacji zadowoleni będą także mięsożercy.

Jem w Krakowie: Łukasz Cichy

Na co dzień szefuje kuchni w Białej Róży – eleganckiej restauracji z kuchnią polską. W innych krakowskich lokalach poszukuje prostoty. Łukasz Cichy poleca swoje ulubione miejsce w Krakowie.

Jem w Krakowie: Marcin Filipkiewicz

Tęskni za dobrą polską kuchnią, a sam stara się pokazywać znane dania w inny sposób. Szef kuchni hotelu Copernicus Marcin Filipkiewicz opowiada o krakowskiej gastronomii.

Jem w Krakowie: Grzegorz Fic

Rzadko jada w mieście, jeżeli już tu trafia, to sięga po potrawy, do których ma sentyment. Grzegorz Fic opowiada o krakowskiej gastronomii.

Jem w Krakowie: Adam Chrząstowski

Zarówno gdy sam gotuje, jak i u innych, szuka połączenia prostoty i pełni smaku. Szef kuchni Adam Chrząstowski poleca swoje ulubione miejsca w Krakowie.

Jem w Krakowie: Katarzyna Płachecka i Karolina Milczanowska

Jedzą zawodowo. Katarzyna Płachecka i Karolina Milczanowska z Haveabite.pl oprowadzają po swoich ulubionych miejscach w Krakowie.