Wykłady, degustacje i filmy – trwa Jesień Enologiczna

Jesień Enologiczna to cykl wydarzeń poświęconych winu. W jej programie znalazły się m.in. degustacje, warsztaty, konferencja, koncert czy pokazy filmów.

Wykłady, degustacje i filmy – trwa Jesień Enologiczna
Fot. Kulinarny Kraków

W tym roku Jesień Enologiczna potrwa do 15 grudnia. Ale jeszcze w listopadzie można uczestniczyć w wykładach podczas Enoexpo 16. Międzynarodowych Targów Wina (7-9 listopada), posłuchać recitalu duetu Miśkiewicz & Napiórkowski w Piwnicy pod Baranami (15 listopada), czy wziąć udział w spotkaniu poświęconym piwowarstwu i cydrownictwu (30 listopada, godz. 19, Słoneczny Kredens).

Jednym z najważniejszych punktów programu Jesieni Enologicznej jest konferencja ,,Uprawa winorośli w Polsce i perspektywy rozwoju polskiego winiarstwa na tle winiarstwa światowego” (5 grudnia, Hotel Polski pod Białym Orłem), podczas której eksperci będą opowiadać m.in. o polskich winach musujących, historii polskiego winiarstwa oraz rozwoju regionów winiarskich w Polsce, a także o enoturystyce, czy wprowadzaniu polskich win do sklepów wielkopowierzchniowych.

Dwa dni później w Kinie Agrafka odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Czerwona obsesja” (7 grudnia, godz. 19), który opowiada o wpływie globalnej ekonomii na ceny i jakość wina ze słynnego regionu Bordeaux, szczególnie skupiając się na szansach i zagrożeniach wynikających z rosnącego zainteresowania chińskich konsumentów. Program Jesieni zakończy pokaz filmu o ikonie francuskiej kuchni „Alain Ducasse – kuchenne wyzwania” w kinie Kika (15 grudnia, godz. 18).

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Wójcik
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY