Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”!

Z okazji Krakowskich Zapustów Miasto Kraków przygotowało w tym roku wyjątkową niespodziankę dla dzieci z miejskich placówek opiekuńczo–wychowawczych. Już 15 i 16 lutego placówki otrzymają  słodkie paczki przygotowane przez 10 krakowskich restauracji. Akcja  organizowana jest przez  Wydział ds. Turystyki we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną w ramach wspierania branży gastronomicznej, która ucierpiała z powodu pandemii.

Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”!
Fot. Kulinarny Kraków

Jak co roku, pod koniec karnawału przypada święto zwane w Krakowie zapustami.
To właśnie wtedy najbardziej cieszymy się smakiem chrustów i tradycyjnych pączków z różanym nadzieniem. Od kilku lat Miasto Kraków celebruje to święto w sposób szczególny - poprzez organizację wydarzenia jakim są Krakowskie Zapusty. W ciągu ostatnich trzech edycji mieliśmy okazję wspólnie z mieszkańcami Krakowa próbować, a nawet samodzielnie przygotowywać wspomniane słodkości pod okiem fachowców, krakowskich gastronomików.

Panująca obecnie pandemia uniemożliwia organizację kolejnego wydarzenia,
ale jednocześnie nie chcemy zapominać o tej krakowskiej tradycji, szczególnie, że ten czas okazał się bardzo trudny m.in. dla przedstawicieli branży gastronomicznej. W związku z tym Urząd Miasta Krakowa przygotował specjalną akcję, dzięki której wychowankowie 20 krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich opiekunowie, a także personel medyczny miejskich szpitali i placówek COVID 19 otrzyma paczki wypełnione specjałami cukierniczymi. Paczki na zlecenie UMK zostaną przygotowane przez 10 wyjątkowych krakowskich restauracji, które zostały wyróżnione przez Przewodnik Michelin, a także uczestników projektu Krakowskie Menu Stołeczne, realizowanego pod auspicjami Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.

Dodatkowo w tłusty czwartek (11 lutego) pięć pierwszych osób, które złoży zamówienie na wynos w restauracjach biorących udział w akcji będzie mogło otrzymać słodki upominek,
który również finansowany jest przez Miasto Kraków.

Lista restauracji, w których 5 pierwszych osób otrzyma przy zamówieniu słodki upominek:

Albertina https://albertinarestaurant.pl/

Biała Róża https://www.restauracjabialaroza.pl/

Fiorentina https://fiorentina.com.pl/

Piano Rouge https://www.thepianorouge.com.pl/

Stara Zajezdnia Kraków  by de Silva https://www.facebook.com/StaraZajezdnia

Szara Gęś https://szara.pl/pl/

Wierzynek Królewskie Smaki https://www.slodkiwierzynek.pl/

 

Organizatorzy akcji „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty” mają nadzieję,
że słodki poczęstunek sprawi przyjemność obdarowanym osobom, a jednocześnie stanowić będzie wsparcie dla branży gastronomicznej.

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Opoczka
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Zobacz także