Zwiedzaj Kraków i zasmakuj w rabatach!

Już od lipca Kraków ma dla zwiedzających coś specjalnego! Kartę #zwiedzajKrakow. Daje ona dostęp do 20-procentowych rabatów na rozmaite atrakcje turystyczne i może się ona stać nie lada gratką rówineż dla smakoszy, bo do akcji przystąpiło już 48 krakowskich kawiarni i restauracji.

Zwiedzaj Kraków i zasmakuj w rabatach!
Fot. Kulinarny Kraków

Już od lipca Kraków ma dla zwiedzających coś specjalnego! Kartę #zwiedzajKrakow. Daje ona dostęp do 20-procentowych rabatów na rozmaite atrakcje turystyczne: wizytę w muzeach, odkrywanie miasta z przewodnikiem, nocleg z widokiem na Sukiennice czy uliczki Kazimierza, smakowite dania i pyszną kawę w krakowskich lokalach gastronomicznych, czy zakupy i usługi u lokalnych przedsiębiorców. Wystarczy spędzić jedną noc w Krakowie w obiekcie partnerskim akcji, (listę można znaleźć na krakow.travel), by otrzymać kartę. Dokument uprawnia też do podróży komunikacją miejską z ulgowym biletem 72h w obrębie Krakowa. Obiekty biorące udział w programie łatwo rozpoznać po naklejkach z napisem #zwiedzajKrakow.

To dla Krakowa idealna okazja, aby pochwalić się nie tylko tym, z czego słynie, ale i zupełnie nieoczywistym obliczem miasta, bo to nasz niezaprzeczalny atut. Magiczna atmosfera naszego miasta przyciąga turystów jak magnes. Tym razem zachęcamy turystów, aby porzucili utarte szlaki i znane przewodniki i przeszli, przejechali, przepłynęli miasto i spojrzeli na nie z niecodziennej perspektywy – mówi prezydent Jacek Majchrowski.

Karta #zwiedzajKraków może się też stać nie lada gratką dla smakoszy, bo do akcji przystąpiło już 48 krakowskich kawiarni i restauracji. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Rabatami kuszą zarówno klimatyczne kawiarnie, chętnie wybierane przez turystów pizzerie, jak i renomowane restauracje wyróżnione w przewodnikach Michelin czy Gault&Millau oraz takie, które znalazły się na mapie krakowskich stref slow food.

Ponieważ nabór do programu #zwiedzajKraków trwa, miasto liczy, że zgłoszą się kolejne obiekty, gotowe zaoferować turystom atrakcyjny rabat.

Szczegółowe informacje na temat #zwiedzajKrakow znaleźć można na www.krakow.travel.

Inicjatorem i koordynatorem programu #zwiedzajKrakow jest Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa przy współpracy Wydziału Komunikacji Społecznej UMK, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Krakowskiej Izby Turystyki,
Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Małopolskiej Izby Hotelarstwa Gremium oraz Izby Gospodarczej RH plus.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Opoczka
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Zobacz także