Restauracje rekomendowane przez Poland 100 Best Restaurants

Za nami gala poświęcona VIII edycji przewodnika Poland 100 Best Restaurants, w której wzięło udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się w przewodniku. Nie zabrakło wśród nich krakowskich restauratorów.

Restauracje rekomendowane przez Poland 100 Best Restaurants
Fot. 100 Best Restaurants

Wydawcy przewodnika informują, że w tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 1141 restauracji, a wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu pozycji. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji. Restauracje, które znalazły się w przewodniku wybierane są nie tylko na podstawie głosów inspektorów, ale także oceny z prowadzonych wśród gości ankiet, oceny poprzez stronę internetową akcji, czy głosowania za pomocą sms i portalu Facebook.

Nagrody były przyznawane w kategorii: „Najlepsza restauracja w Polsce” oraz „Najlepsza karczma w Polsce” w czterech grupach: Award of Excellence – jeden widelec, Best of Award of Excellence – 2 widelce, Grand Award – 3 widelce oraz Grand Award – 3 widelce plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75 proc. oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25 proc. oceny inspektorów.

Najlepszą restauracją w Polsce 2018 roku została Wodna Wieża z Pszczyny. Tytuł najlepszej karczmy 2018 roku przypadł Cichemu Kącikowi z Krynicy-Zdrój. Krakowska restauracja Zalipianki otrzymała wraz z gdańską Majoliką tytuł Debiutu roku.

Tytułem Grand Award mogą poszczycić się krakowskie restauracje: Trzy Rybki, Copernicus, Moo Moo Steak&Burger Club, Oranżeria, Nota_Resto by Tomasz Leśniak, Magnifica, Enoteka Pergamin, Filipa 18. Best of Award of Excellence przypadł Zielonym do góry, a Award of Excellence restauracji 27 porcji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Wójcik
Podmiot publikujący: Kulinarny Kraków
Zobacz także